Výběr kytary a základního vybavení do 25 tisíc pro legendární hardcore zvuk

Pro založení menší kapely s pořádně tvrdým zvukem budete potřebovat pořádné vybavení. Bez čeho se rozhodně neobejdete, je pořádná kytara. Ovšem to samotné nestačí. Důležité jsou i snímače a další aparatura, která má velký podíl na tom, jaký je celkový zvuk.

Kytara je základ

Bicí nebo kytara jsou hlavními body celé kapely. Pokud chcete hrát hlavně na kytaru, bude to primární věc, u které budete muset dávat dobrý pozor při výběru. Výběr kytary hodně závisí na tom, kam konkrétně chcete svoji hudbu směřovat. Hard a Heavy kytary se hodí pro hraní skutečného hard rocku a metalu, hodit se může model ESP LTD V-50 BLK za 8 790 korun. Les Paul kytary jsou vysoce kvalitní klasikou. Někomu však může více vyhovovat tvar ST modelu. Právě to je nutné si předem vyzkoušet. Kvalitní kytaru pořídíte od 8 000 korun.

Pokud si opravdu nevíte rady, přečtěte si, jak vybrat elektrickou kytaru.

Osobní preference

Existuje velké množství různých typů kytar, které se liší podle tvaru nebo lehce i podle výsledného zvuku. Použité dřevo nebo zpracování má velký vliv na to, na co je daná kytara nejvíce vhodná. Pro úspěšný výběr je tedy důležité udělat si jasno v tom, co skutečně chcete.

Aparatura a snímače

Hra na samotnou kytaru jen těžko vytvoří cílený fenomenální zvuk. Navíc vzhledem k tomu, že se jedná o elektrické kytary, je důležité pořízení vhodné aparatury. Při jejím výběru myslete hlavně na to, aby byly obě součásti kompatibilní, protože jedině tak bude možné využít potenciál zvuku naplno.

Chybu neuděláte ani pořízením kompletu, jako je například FENDER SQUIER Affinity Stratocaster, kdy je součástí vysoce kvalitní kytara a odpovídající kytarové kombo.

Poslední ingrediencí je šikovný hráč

Samotná kytara a vybavení nestačí na to, aby hra byla dokonalá. Podstatným článkem je samotný hráč. Důležité je naučit se základy, na který se dá stavět. Hodí se například lekce v uměleckých školách nebo doučování od někoho zkušenějšího. Nedá se nutně říci, že by byla potřeba dokonalá znalost not, ale bez základního hudebního citu se pravděpodobně neobejdete. Na škodu není ani navštívit speciální workshopy nebo akce pořádané jinými zapálenými hráči. Vyměníte si tipy a třeba získáte jasnější představu o svém budoucím směru a potřebném vybavení.

 

Napsat komentář

SERVIS

 • KLIK tv v sítích těchto společností

  BACKER COMPUTER s.r.o.
  D1net s.r.o
  GA holding s.r.o.
  INET4 s.r.o.
  Jemnice OnLine
  KLADNONET
  LevnýNet.cz
  NECOSS s.r.o.
  Sázavanet
  SIMELON, s.r.o
  S4net
  Smartbox
  STARNET, s.r.o
  VYLADĚNÝ INTERNET Příbramsko, s.r.o.

 • KLIK tv podporují:

  logo.jpg

 • Naši partneři:

  ci6_logo