Nové album Zajíc Company – právě teď k poslechu – Vzpoura mozků

K nové desce Vzpoura mozků promluvil zpěvák a textař E7D2AX

Jako naši slavnější kamarádi Daft Punk i my vydáváme desku po deseti letech a všichni si jí můžou poslechnout na Mezinárodní den žen 8.března 2019 na našem youtube kanálu

Název alba vznikl z jednoho slavného českého komiksu, který vycházel v  70 letech minulého století v časopisu ABC. Naše generace prostě na tom vyrostla. Na desce jsme našim hrdinům s dětství věnovali píseň ZIP GUN. Album otevíráme titulní skladbou Vzpoura mozků, což byl tedy slavný komiks a text písně spíše pojednává o budoucnosti našich lidských aplikací, které přestávají být živou formou.

VZPOURA MOZKŮ sice není koncepčním albem, ale texty převážné pojednávají o putování jednoho muže X, který hledá svou ztracenou lásku Y na planetě Zemi. Bohužel jí nenachází, ztrácí se mu i ve velkém vesmíru, který tak dobře zná. A On staví svou vesmírnou Vzducholoď , hvězdy mu napoví a vydává se zpátky na Zem do nejtemnějších míst mořských hlubin.

Album jsme avizovali už v roce 2015 singlem Vzducholoď, ke kterému jsme natočili videoklip. Ten klip je takový odkaz a poděkování k celoživotnímu dílu režiséra Karla Zemana. Bohužel se nám nepodařilo v tuto dobu finančně zajistit celé vydání desky a tak se projekt na tři roky odmlčel a sháněli se finanční prostředky na dokončení alba jak se dalo. Naštěstí se objevil geniální sponzor.

Na desce nechybí hosté. K písni Bod XY jsme pozvali zpěvačku Markétu Štechovou s kapely Nano. Dalším hostem je ve skladbě Archytechno nedoceněná sokolovská rapová hvězda MC Matheus.

S prací na písni Vzducholoď nám velmi pomohla vynikající učitelka hry na klavír ze ZUŠ Horní Slavkov Valerije Moiseeva. Avizovaný druhý singl v roce 2017 V květině, který se objevil i v hitparádě Radia 1, pomohla dotočit se svým violoncellem Josefína Severová. Dlouho jsme se trápili ze skladbou Verneovka, až jsme to nakonec nechali postavené na zpěvu a jako doprovodný nástroj jsme zvolili Harfu, kterou nahrála Zdislava Melicharová z Karlovarského symfonického orchestru. Celý obal a booklet alba koncepčně zpracoval výtvarník Martin Kaiser, který například dělal poslední album pražské kapely Vltava s názvem Čaroděj.

Komentáře nejsou povoleny.

SERVIS

 • KLIK tv v sítích těchto společností

  BACKER COMPUTER s.r.o.
  D1net s.r.o
  GA holding s.r.o.
  INET4 s.r.o.
  Jemnice OnLine
  KLADNONET
  NECOSS s.r.o.
  Sázavanet
  SIMELON, s.r.o
  S4net
  Smartbox
  STARNET, s.r.o
  VYLADĚNÝ INTERNET Příbramsko, s.r.o.

 • KLIK tv podporují:

  logo.jpg

 • Naši partneři:

  ci6_logo