Kristian

KRISTIAN je první česko-finský houslista, který spojuje svou virtuózní hru na housle s moderními akustickými i elektronickými nástroji. Svou tvorbou tak předkládá nevšední pojetí klasické hudby a vytváří zcela originální atmosféru.

Kristian patří mezi dnešní inspirující a moderní umělce. Díky svému česko-finskému původu vnáší do svých interpretací prvky z obou kultur a vytváří zajímavé hudební přednesy kontrastu a harmonie.

KRISTIAN (1980) se narodil v České republice, ale vyrůstal ve Finsku, kde vystudoval známý Toivo Kuula Institut ve Vaase.

Již v útlém věku získává prestižní ocenění. V roce 1990 II. cenu v okresní soutěži v Kajaani. Dále v roce 1995 ve Vaase vyhrává I. cenu soutěže Toiva Kuuly za provedení I. věty koncertu D-dur P. I. Čajkovského. Současně (1992-1997) působí s profesionálními orchestry. S komorním orchestrem Toivo Kuuly sklízí úspěch a poté jako koncertní mistr pod profesionálním vedením svého otce podnikl koncertní turné ve Švédsku, Finsku, Färských ostrovech a v estonském Tallinu.

V roce 2000 se Kristian vrací zpět z Finska do České republiky a krátce na to v roce 2001 navazuje spolupráci s naší producentskou společností, kde je zrealizována Kristianova první nahrávka Scherzo Tarantelle H. Wieniawskeho v moderní úpravě, kterou v květnu 2002 vydává mezinárodní společnost BMG / Czech Republic jako singl. Úspěšně vystudoval konzervatoř v Českých Budějovicích, kterou ukončil v červnu roku 2006 a dále pod vedením koncertního mistra České filharmonie Bohumila Kotmela úspěšně absolvuje Hudební Akademii Muzických Umění v Praze, kterou zdárně zakončil v červnu 2011. Během všech studií se aktivně věnuje své hudebně profesní dráze a již v září roku 2009 vydává své debutové album Symbiosis a v roce 2014 vyšlo druhéhé album nesoucí název Esence.

Díky originální autorské hudbě, při které vyniká virtuosní houslové podání v kombinaci s moderními, akustickými i elektronickými prvky, naši hudbu použili při svých vystoupeních například Tomáš Verner – Mistr Evropy v krasobruslení, Ivana Nováková – II. mistryně České republiky v drezúře koní v Jízdě Elegance, dále Eva Pavelková – několikanásobná juniorská mistryně České republiky v moderní gymnastice, Dominika Červenková – úspěšná ze světových a evropských závodů, olympijská reprezentantka z Athén 2004, několikanásobná mistryně České republiky v moderní gymnastice a další.

odkazy:
www.kristian-violinist.com
www.facebook.com/KristianViolinist

kup album:
www.supraphonline.cz/album/92269-symbiosis
www.supraphonline.cz/album/91578-essence

officiální video:
www.youtube.com/watch?v=J6XCjluUa8k
www.youtube.com/watch?v=yvfKQ5mZgSA

Kristián

Napsat komentář

SERVIS

 • KLIK tv v sítích těchto společností

  BACKER COMPUTER s.r.o.
  D1net s.r.o
  GA holding s.r.o.
  INET4 s.r.o.
  Jemnice OnLine
  KLADNONET
  LevnýNet.cz
  NECOSS s.r.o.
  Sázavanet
  SIMELON, s.r.o
  S4net
  Smartbox
  STARNET, s.r.o
  VYLADĚNÝ INTERNET Příbramsko, s.r.o.

 • KLIK tv podporují:

  logo.jpg

 • Naši partneři:

  ci6_logo