Kristian

KRISTIAN je první česko-finský houslista, který spojuje svou virtuózní hru na housle s moderními akustickými i elektronickými nástroji. Svou tvorbou tak předkládá nevšední pojetí klasické hudby a vytváří zcela originální atmosféru.

Kristian patří mezi dnešní inspirující a moderní umělce. Díky svému česko-finskému původu vnáší do svých interpretací prvky z obou kultur a vytváří zajímavé hudební přednesy kontrastu a harmonie.

KRISTIAN (1980) se narodil v České republice, ale vyrůstal ve Finsku, kde vystudoval známý Toivo Kuula Institut ve Vaase.

Již v útlém věku získává prestižní ocenění. V roce 1990 II. cenu v okresní soutěži v Kajaani. Dále v roce 1995 ve Vaase vyhrává I. cenu soutěže Toiva Kuuly za provedení I. věty koncertu D-dur P. I. Čajkovského. Současně (1992-1997) působí s profesionálními orchestry. S komorním orchestrem Toivo Kuuly sklízí úspěch a poté jako koncertní mistr pod profesionálním vedením svého otce podnikl koncertní turné ve Švédsku, Finsku, Färských ostrovech a v estonském Tallinu.

V roce 2000 se Kristian vrací zpět z Finska do České republiky a krátce na to v roce 2001 navazuje spolupráci s naší producentskou společností, kde je zrealizována Kristianova první nahrávka Scherzo Tarantelle H. Wieniawskeho v moderní úpravě, kterou v květnu 2002 vydává mezinárodní společnost BMG / Czech Republic jako singl. Úspěšně vystudoval konzervatoř v Českých Budějovicích, kterou ukončil v červnu roku 2006 a dále pod vedením koncertního mistra České filharmonie Bohumila Kotmela úspěšně absolvuje Hudební Akademii Muzických Umění v Praze, kterou zdárně zakončil v červnu 2011. Během všech studií se aktivně věnuje své hudebně profesní dráze a již v září roku 2009 vydává své debutové album Symbiosis a v roce 2014 vyšlo druhéhé album nesoucí název Esence.

Díky originální autorské hudbě, při které vyniká virtuosní houslové podání v kombinaci s moderními, akustickými i elektronickými prvky, naši hudbu použili při svých vystoupeních například Tomáš Verner – Mistr Evropy v krasobruslení, Ivana Nováková – II. mistryně České republiky v drezúře koní v Jízdě Elegance, dále Eva Pavelková – několikanásobná juniorská mistryně České republiky v moderní gymnastice, Dominika Červenková – úspěšná ze světových a evropských závodů, olympijská reprezentantka z Athén 2004, několikanásobná mistryně České republiky v moderní gymnastice a další.

odkazy:
www.kristian-violinist.com
www.facebook.com/KristianViolinist

kup album:
www.supraphonline.cz/album/92269-symbiosis
www.supraphonline.cz/album/91578-essence

officiální video:
www.youtube.com/watch?v=J6XCjluUa8k
www.youtube.com/watch?v=yvfKQ5mZgSA

Kristián

Napsat komentář

SERVIS

 • KLIK tv v sítích těchto společností

  BACKER COMPUTER s.r.o.
  D1net s.r.o
  GA holding s.r.o.
  INET4 s.r.o.
  Jemnice OnLine
  KLADNONET
  Levnynet
  NECOSS s.r.o.
  PilsFRee
  Sázavanet
  SIMELON, s.r.o
  S4net
  Smartbox
  STARNET, s.r.o
  VYLADĚNÝ INTERNET Příbramsko, s.r.o.

 • KLIK tv podporují:

  logo.jpg

 • Naši partneři:

  ci6_logo

 • Jakému hudebnímu stylu dáváte přednost?
  • Rock a Metal
  • Pop
  • Dance
  • Dechovka
  • Folk & Country
  • Elektronika
 • Štítky