Desort vydali nové EP Nazionalism

S novým studiovým materiálem přichází neratovická punk-rocková kapela Desort. EP dostalo název Nazionalism a nahráno bylo ve studiu Rápotice.

Nahrávka nabízí tři skladby a zahajuje ji píseň Dost. Kapela v ní vyjadřuje svůj negativní postoj k nenávisti, xenofobii a předsudkům namířeným vůči menšinám. Intro skladby, kde zaznívají výroky veřejně činných osob, akcentuje téma radikalizace většinové společnosti. Následující skladba Tady a teď je tematicky odlišná, hudebně ale pokračuje ve stejném směru. EP je završeno písní Nad Hladinou, jejíž symbolika může být i s ohledem k motivu EP mnohoznačná.

Kromě kritického postoje zastává kapela svým EP jasnou pozici, když k nahrávkám sděluje:

„Vadí nám radikalizace většinové společnosti a četných politických představitelů namířená proti menšinám.  I proto cítíme potřebu vyjádřit svůj nesouhlas a upozornit na rostoucí vliv extremismu. Odmítáme násilí, rasismus, nesnášenlivost a hnutí a ideologie potlačující lidská práva a svobody.“

EP Nazionalism si můžete poslechnout na Bandzone či Youtube.

Skupina Desort vznikla v roce 2009. O dva roky později debutovala EP Chyba v Matrixu, vydaným pod Cecek Records. Druhá krátkometrážní studiovka nazvaná Mediocore vyšla vloni.

E-MAIL – desort.band@gmail.com
BANDZONE – http://bandzone.cz/desort
FACEBOOK – https://www.facebook.com/DESORT-387164584781/timeline

 

Desort

Napsat komentář